ГРОМАДСЬКЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

     У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти триває реєстрація громадських спостерігачів за проведенням в Україні зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
     Громадське спостереження здійснюється на таких етапах організації та проведення ЗНО:
• реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання;
• проведення тестування в пунктах зовнішнього оцінювання;
• визначення результатів;
• засідання апеляційної комісії;
• засідання регламентних комісій при регіональних центрах (далі – регламентна комісія);
• засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – експертна комісія з визначення рейтингової оцінки), експертних груп при регіональних центрах оцінювання якості освіти (далі – регіональна експертна група).
     До суб’єктів громадського спостереження належать громадські організації, батьківські комітети, піклувальні ради навчальних закладів, засоби масової інформації.
     Громадськими спостерігачами можуть бути особи, які досягли 18-річного віку, делеговані суб'єктами громадського спостереження та зареєстровані в Українському або регіональних центрах оцінювання якості освіти. Громадські спостерігачі, зареєстровані у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти, зможуть здійснювати громадське спостереження на території Волинської, Львівської та Рівненської областей.
     Реєстрація громадських спостерігачів у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти здійснюється на підставі таких документів:
подання суб’єктів громадського спостереження. У поданні про реєстрацію громадських спостерігачів зазначається прізвище, ім’я, по батькові, рік народження особи, уповноваженої на здійснення спостереження, а також територіальні межі (область), де планується проведення громадського спостереження Подання засвідчується печаткою відповідного органу (організації чи навчального закладу);
письмових зобов'язань осіб, вказаних у поданні, дотримуватись прав та обов'язків громадських спостерігачів та їх згоди на обробку персональних даних відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних";
копії документів, які посвідчують осіб представників суб'єктів громадського спостереження.
     Термін реєстрації громадських спостерігачів – 5 робочих днів із дня отримання відповідного подання.
Громадські спостерігачі отримають посвідчення встановленого зразка.
Український та регіональні центри оцінювання якості освіти можуть відмовити у реєстрації громадських спостерігачів у разі порушення зазначених вище вимог.
     Просимо детально ознайомитися з документами, які визначають порядок здійснення громадського спостереження:
1.«Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1095 (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 №533 завантажити, зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №1033;
2. «Положення про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів» (затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.11.2011 р. № 1354 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2016 р. № 20), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за №180/28310) завантажити.

Поштова адреса ЛРЦОЯО:
вул. Шевченка, 116, корп.2, м. Львів, 79039